HDK
Dodane przez Podinspektor dnia Marca 20 2014 10:58:09

Rozszerzona zawartość newsa
Każdy z nas wie, że wcale nie trzeba być ratownikiem, aby uratować komuś życie. Nie trzeba wskakiwać w ogień, narażać swojego życia, aby być bohaterem. Wystarczy "oddać" cząstkę siebie. Najcenniejszy lek, ten którego nie można wyprodukować lub kupić.

W ostatnim okresie w głowach, a także w sercach kilku druhów powstał pomysł, aby założyć Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi. Klub który powstanie przy Zarządzie Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzeźnicy. Klub który będzie zrzeszał dawców oraz sympatyków działających na rzecz krwiodawstwa.

Po dokonanej analizie wiemy, że w naszych szeregach jest dużo mężczyzn i kobiet, które przy okazji różnych akcji zbiórki krwi "dzielą się z innymi tym niezastąpionym lekiem". Chcemy 5 kwietnia 2014 roku wszystkim nam wyjaśnić:

- dlaczego zakładamy klub,
- kto może należeć do klubu,
- kim jest honorowy dawca krwi (HDK),
- przywileje prawne bycia HDK,
- jakie zadania będzie realizował klub,

Ponadto już 5 kwietnia 2014 roku wybierzemy zarząd naszego klubu oraz przyjmiemy plan działalności na 2014 rok.

Oddajesz krew - przyjdź. Nie możesz z różnych przyczyn oddawać krwi, ale chcesz promować tę ideę - Przyjdź. Pokażmy, że zależy nam na zdrowiu i życiu innych osób. Może i ty lub ktoś bliski będzie w potrzebie, a wtedy klub ci pomoże.